/ / /
Rated 4.3/5 based on 1100 customer reviews

فرآیند تزریق پلاستیک

درباره فرآیند تزریق پلاستیک

فرآیند تزریق پلاستیک ما نمونه اولیه سریع و قطعات تولیدی نهایی را در مدت 15 روز یا کمتر تولید می کند. ما از قالب های آلومینیومی استفاده می کنیم که ابزارهای مقرون به صرفه و چرخه های تولید سریع را ارائه می دهند و بیش از 100 رزین ترموپلاستیک مختلف را ذخیره می کنند.

دستورالعمل های تزریق پلاستیک به شما کمک می کند تا توانایی ها و محدودیت ها را درک کنید.

تزریق پلاستیک که در صنعت پلاستیک به سرعت در حال رشد است، متداول ترین فرآیند تولید قطعات پلاستیکی است. روند تزریق پلاستیک سریع است و به معنای تولید مقادیر زیادی از همان محصول پلاستیکی در یک بازه زمانی کوتاه است. امروزه ، مواد مورد استفاده به عنوان مثال ترموپلاستیک ، ترموست ، الاستومر و یا فلز (ها) هستند. پلاستیک های کیفیت بالا که می توانند در برابر دمای بالا مقاومت کنند، جایگزین فلزاتی می شوند که به طور سنتی در تولید پلاستیک استفاده می شوند.

فرایند تزریق پلاستیک چگونه است؟

پلاستیک به دسته‌ای از مواد مصنوعی یا نیمه مصنوعی گویند که از فرایند بسپارش یا پلیمریزاسیون بدست می‌آیند. پلاستیک‌ها دسته‌ای از بسپارهای افزایشی یا تراکمی هستند. پلاستیک جزء مواد مصنوعی است و به‌صورت طبیعی یافت نمی‌شود. پلاستیک‌ها را می‌توان به شکل‌های مختلف درآورد. اصولاً یکی از ویژگی‌های پلاستیک‌ها شکل پذیری خوب آن‌هاست. پلاستیک‌ها را می‌توان تحت فرایندهای حرارتی و مکانیکی به شکل‌های مختلف و گوناگون درآورد. 

تزریق پلاستیک در اواخر سال 1800 شروع شد. در سال 1868 ، جان وسلی هایت راهی را برای ساخت توپ های بیلیارد با تزریق سلولوئید در قالب ابداع کرد. چهار سال بعد ، هایت و برادرش ماشینی را اختراع و اختراع کردند تا فرآیند اتوماتیک شود. این اولین دستگاه قالب گیری تزریقی پلاستیک بود که از آن استفاده می کرد و از یک پیستون پایه برای تزریق پلاستیک به قالب از طریق یک استوانه گرم استفاده می کرد.

در سال 1946 ، ماشین قالب گیری تزریق پیچ توسط جیمز هندری اختراع شد که جایگزین روش تزریق پیستون شد. این تکنیکی است که امروزه معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد.

قالب گیری چرخشی مدرن نیز از سال 1855 که از چرخش و گرما برای تولید پوسته های توپخانه فلزی در انگلیس استفاده شد ، تاریخ غنی دارد.

پلاستیک ها در اوایل دهه 1950 ، زمانی که برای اولین بار از قالب چرخشی برای تولید سر عروسک ها استفاده شد ، به این فرآیند وارد شدند. و سپس در دهه 1960 فرآیند مدرن قالب گیری چرخشی که به ما امکان می دهد ظروف بزرگ پلی اتیلن با چگالی کم ایجاد کنیم، توسعه یافت. در دهه اخیر ، بهبود فرآیند ، تجهیزات بهتر و پیشرفت پودر پلاستیک روند ایجاد محصولات نهایی را تسریع کرده است که باعث رشد محبوبیت قالب چرخشی می شود.

صنعت تزریق پلاستیک

کاربرد تزریق پلاستیک به طور گسترده ای در تولید قطعات پلاستیکی - از تجهیزات پزشکی گرفته تا اسباب بازی ها استفاده می شود. در صنعت هوافضا و به ویژه صنعت خودرو ، بسیاری از قطعات با تزریق پلاستیک ساخته می شوند. لحظه ای به اطراف خود نگاه کنید. احتمالاً یک شی پلاستیکی در این نزدیکی هست. به احتمال زیاد توسط دستگاه قالب گیری تزریقی ساخته شده است.

صنعت قالب گیری تزریقی در سالهای اخیر شاهد تغییرات زیادی بوده است ، از جمله زمان سریعتر برای ورود به بازار. یکی از کلیدی ترین استراتژی های تجاری برای دستگاه های تزریق پلاستیک ، کار با شرکای ابزار برای کاهش زمان هدر رفته است.

اکنون دریابید که چگونه پولاد می تواند شریک ابزار شما باشد و به شما کمک کند روند تزریق پلاستیک را با تولید سریعتر و هزینه های تولید کمتر بهبود ببخشید.

قالب تزریق پلاستیک

دستگاه مورد نیاز برای ایجاد یک محصول پلاستیکی جدید به نوع ، اندازه و شکل قطعه بستگی دارد. قطعات کوچک به دلیل مواد مورد نیاز و استفاده از ماشین گرانتر از یک قطعه 5 کیلویی هستند.

هنگامی که ما ماشین صحیح را انتخاب کردیم ، مواد جامد در قیف وارد می شود ، جایی که کم کم پلاستیک توسط پیچ چرخان فشرده می شود. سپس ، پلاستیک قبل از رسیدن به محفظه تزریق ، حمل و ذوب می شود.

پلاستیک ذوب شده به قالب سفارشی تزریق می شود که به طور کلی از دو قسمت ساخته شده است. وقتی ماده خنک و جامد شد ، صفحات قالب جدا شده و قطعه آزاد می شود. روند کار اکنون به پایان رسیده است ، بنابراین صفحات به وضعیت اولیه خود باز می گردند و آماده دریافت مواد ذوب شده جدید هستند.

دو نوع سیستم ریخته گری وجود دارد ، انتخاب یکی یا دیگری بر کل زمان تولید و بودجه پروژه تأثیر می گذارد.

قالب سرد

سیستم رانر یا قالب گیری راهی است که مواد مایع در آن حرکت می کند تا زمانی که به قالب برسد. در این سیستم تزریق پلاستیک ، پلاستیک ذوب شده باید از یک مسیر باریک عبور کند تا به مرکز قالب برسد.

از یک طرف ، قالب های سرد ، زباله های پلاستیکی تولید می کنند و به دلیل مرحله خنک سازی ، تولید کندتر می شود. از طرف دیگر ، نگهداری و تولید آن ارزان تر است.

قالب داغ

در قالبگیری گرم ، مواد مایع از طریق نازل های مخصوصی که پلاستیک را مستقیماً به مرکز قالب هدایت می کنند ، عبور می کند. هیچ زمان انجماد و اتلاف وجود ندارد و کنترل بیشتری بر میزان تزریق مواد وجود دارد.


اکنون ، شما در مورد سیستم های تزریق اطلاعات دارید ، اما در مورد قالب ها چه می کنید؟ همانطور که اشاره کردیم ، آنها بخشی از فرایند تزریق هستند ، اما از خط مونتاژ نیز هستند.

فرآیند کار چگونه است؟

پلاستیک در دستگاه قالب تزریق پلاستیک ذوب شده و سپس تحت فشار بالا به قالب تزریق می شود. در آنجا با باز شدن دو نیمه قالب ، ماده خنک ، جامد و پس از آن آزاد می شود. این روش منجر به تولید یک محصول پلاستیکی با فرم ثابت و از پیش تعیین شده می شود.

برای تسهیل تولید ، قطعاتی که در روند تزریق پلاستیک نقش دارند باید با دقت طراحی شوند. محصولات ساخته شده توسط دستگاه های قالب گیری تزریق پلاستیک ابتدا توسط یک مهندس صنایع یا یک طراح طراحی می شوند. سپس ، یک قالب ساز قالب را ایجاد می کند - معمولاً از فولاد یا آلومینیوم. این سازنده کلیه شرایط اساسی را در نظر می گیرد: ماده ای که برای محصول نهایی استفاده می شود ، ویژگی های محصول ؛ مواد قالب و خصوصیات دستگاه قالب گیری تزریق پلاستیک.

قالب چگونه کار می کند؟

تزریق پلاستیک 

فرآیند قالب گیری تزریقی ترموپلاستیک در پولاد یک فرآیند استاندارد شامل قالب آلومینیوم استآلومینیوم گرما را بسیار کارآمدتر از فولاد منتقل می کند ، بنابراین نیازی به کانال های خنک کننده ندارد. این بدان معنی است که می توان زمان صرفه جویی شده در خنک سازی را برای کنترل فشار پر کردن ، تزئین و تولید یک قطعه با کیفیت استفاده کرد

گلوله های رزینی در بشکه ای بارگیری می شوند که در نهایت ذوب ، فشرده شده و به سیستم دونده قالب تزریق می شوندرزین گرم از طریق دروازه ها به داخل حفره قالب شلیک می شود. پین های خارج کننده ، حذف بخشی از قالب را در محلی که در یک سطل بارگیری قرار می گیرد ، تسهیل می کنندوقتی فرایند کامل شد ، قطعات (یا همان نمونه اولیه) در جعبه بسته بندی می شوند و پس از مدت کوتاهی جا به جا میشوند.

چرا این فرایند را برای پروژه خود انتخاب می کنید؟

آزمایشگاه های اولیه از یک تزریق سریع و یک فرآیند مبتنی بر فناوری استفاده می کنند، که از روند اتوماسیون تولید پیروی می کند. مدل های CAD مستقیماً به طبقه تولیدی که آسیاب قالب آغاز می شود، ارسال می شوند. اما در بیشتر موارد ، قالب ها از آلومینیوم ساخته می شوند ، نه از فولاد. قالب های آلومینیوم امکان را برای ابزارهای سریعتر و مقرون به صرفه در مقایسه با قالبهای فولادی سنتی فراهم می کند. شرکت پولاد تعدادی خدمات ثانویه اضافی  برای پشتیبانی از پروژه شما ارائه می دهیم.

تزریق پلاستیک فرآیند ذوب شدن گلوله های پلاستیکی (پلیمرهای حرارتی / ترموپلاستیک) است که پس از انعطاف پذیری کافی ، با فشار به حفره قالب تزریق می شوند و برای تولید محصول نهایی پر و جامد می شوند.

خدمات شرکت پولاد

ما می توانیم درج های برنجی رشته ای را برای تولید IM تهیه کنیمبرای مشتریان ما ، این بدان معنی است که دیگر نیازی به خرید اضافی ، ارتباط با تامین کنندگان و ترتیب دادن تعداد لازم درج ها نیست. علاوه بر این ، اگر در صورت خرابی کیفیت یا از بین رفتن کیفیت ، درج اضافی لازم باشد ، ما به آن توجه خواهیم کرد.

در نهایت ، هدف ما ارائه یک سرویس درج شده ساده و کارآمد برای تکمیل سفارش IM شما است.