/ / /
Rated 4.3/5 based on 1100 customer reviews

ماشین های ترزیق پلاستیک

ماشین آلات تزریق پلاستیک

انواع و مزایای ماشین تزریق پلاستیک را در این مقاله می خوانید. احتمالاً که در مورد ماشین آلات تزریق پلاستیک اطلاعات کمی دارید. دلایل زیادی وجود دارد که چرا این ماشین آلات در زمینه تولید پلاستیک بسیار محبوب است - رایج ترین دلیل این است که بهترین وسیله برای تولید مقادیر عظیم و یکسان قطعات پلاستیکی است. انواع مختلفی از ماشین های قالب سازی وجود دارد ، بسته به آنچه شما تولید می کنید و دستگاه چگونه بر محصول تأثیر می گذارد. ماشین آلات عمدتا براساس نوع سیستم رانندگی که استفاده می کنند طبقه بندی می شوند: هیدرولیک ، برقی و هیبریدی.

دستگاه یا ماشین (به فرانسویMachineابزاری شامل : یک یا چند جز است که از انرژی برای انجام کار مطلوب استفاده می‌کند. 

 دستگاه تزریق سری BU

انواع ماشین تزریق پلاستیک

هیدرولیکی

از نظر تاریخی ، این تنها گزینه موجود بود تا اینکه یک شرکت در ژاپن اولین ماشین الکتریکی را در اوایل دهه 1980 معرفی کرد. در اینجا برخی از مزایای دستگاه قالب گیری تزریقی تمام هیدرولیک آورده شده است:

برچسب قیمت پایین: قیمت پایه این ماشین ها به طور قابل توجهی کمتر از گزینه های دیگر آن است.

قطعات ارزان تر: اگر به دلیل آسیب دیدگی قطعه ای روی دستگاه تعویض شود یا طول عمر قطعات به حداکثر برسد ، قطعات تعویض با هزینه کمتری پیدا می شوند و یافتن آنها آسان تر است.

قطعات قویتر: قطعات هیدرولیکی دستگاه در برابر سایش مقاوم ترند - برای دوام ساخته شده اند.

قدرت: ماشین های تزریق پلاستیک هیدرولیک دارای نیروی بستن استثنایی هستند.

الکتریکی

همانطور که در بالا گفته شد ، ماشین های تزریق پلاستیک الکتریکی برای اولین بار در دهه 1980 موجود بودند و به سرعت محبوب شدند. در اینجا برخی از مزایای دستگاه قالب گیری تزریقی تمام الکتریکی ذکر شده است:

  • بهره وری انرژی: ماشین های قالب گیری تزریقی برقی فقط وقتی کار می کنند که به برق وصل باشند. یعنی خروجی موتور فقط برابر با بار مورد نیاز است.
  • زمان کمتر: هیچ گونه نشتی از روغن وجود ندارد. همچنین ، عدم استفاده از روغن به معنای عدم تعویض فیلتر است ، به این معنی که هزینه های مصرفی کمتر است.
  • فرآیند سریعتر: این ماشین ها به صورت دیجیتالی کنترل می شوند ، به این معنی که فرآیند کاملاً قابل تکرار است و نیازی به نظارت ندارد.
  • عملکرد تمیز: از آنجا که برای این دستگاه از روغن استفاده نشده است ، در صورت ساخت قطعات پزشکی استفاده از آن بی خطر است. به طور معمول ، این قطعات باید در یک منطقه اتاق تمیز ایجاد شود.

هیبریدی

از نظر برخی ، مدل های هیبریدی با کنار هم قرار دادن مزایای استفاده از یک موتور الکتریکی و هیدرولیک بهترین های هر دو را نوید می دهند. در اینجا برخی از مزایای ماشین تزریق پلاستیک هیبریدی:

  • تنوع: ترکیبات احتمالی ماشین های قالب گیری تزریقی ترکیبی ، درجات جدیدی از انعطاف پذیری طراحی را ایجاد می کند.
  • بهترین حالت هیدرولیکی و الکتریکی: ماشین های قالب گیری هیبریدی ، صرفه جویی در انرژی و دقت قالب سازهای برقی را با ظرفیت تولید نیرو در یک واحد هیدرولیکی ترکیب می کنند.
  • موتور تعویض شده: هیبریدها موتورهای پمپ DC با سرعت ثابت را با درایوهای AC با سرعت متغیر جایگزین کرده اند ، بنابراین پمپ فقط در صورت لزوم کار می کند و از روغن لازم برای بهره وری فرآیند استفاده می کند.
  • خرابی کمتر: اینها به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند و کمتر از ماشینهای قالب گیری تمام هیدرولیک یا تمام برقی تجربه می کنند.
  • قیمت خوب: به خوبی بین ماشین های قالب گیری تمام هیدرولیک و تمام برقی قرار می گیرد و آن را به گزینه ای مقرون به صرفه تبدیل می کند. مخصوصاً برای سازندگان دستگاه های پزشکی.

هنگام تعریف مزایای هر ماشین تزریق پلاستیک ، این ویژگی با ویژگی اصلی مورد نیاز برای آن فرآیند قالب گیری خاص و محصول نهایی ایجاد می شود. هر شغل منحصر به فرد است ، و در Midstate Mold & Engineering ، ما در کمک به طراحی ، ایجاد و کامل کردن قسمت بعدی شما تخصص داریم. حتماً امروز با ما تماس بگیرید تا بتوانیم در زمینه ایجاد شاهکار بعدی شما شروع کنیم.

در حالی که قالب های تزریق پلاستیک به شما کمک می کنند اندازه دستگاه مورد نیاز برای گرفتن بهترین نتیجه را تعیین کنید ، یک طراح یا مهندس پروژه بر اساس برخی اطلاعات اساسی تخمین خوبی می زند. با دانستن تقریباً اندازه دستگاه مورد نیاز ، بهتر می توانید یک قالب تزریق پلاستیک تهیه کنید که پاسخگوی نیاز شما باشد.

در رودون ، ما مطبوعات متنوعی داریم تا بتوانیم مجموعه وسیعی از صنایعی را که در خدمت آنها هستیم ، جای دهیم. اخیراً شش پرس ترکیبی Nissei به تاسیسات خود اضافه کردیم که مجموع ما را به 117 دستگاه رساند.

پرس های قالب گیری چگونه طبقه بندی می شوند؟

اغلب شرکت های تزریق پلاستیک لیست تجهیزات قالب گیری را در وب سایت خود ارائه می دهند. ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

3 پرس قالب تزریق 68 تن

5 پرس قالب تزریق 123 تن 

5 پرس قالب تزریق 154 تن

5 پرس قالب تزریق 233 تن

4 پرس قالب تزریق 400 تن

این اعداد چه معنی می دهد؟

پرسهای ماشین تزریق پلاستیک بر اساس فشار ، طبقه بندی یا درجه بندی می شوند. اندازه فشارها می تواند از کمتر از 5 تن فشار تا بیش از 4000 باشد.

دستگاهی که دارای 68 تن می باشد می تواند 68 تن فشار بستن را تحویل دهد. این فشار در طی فرآیند تزریق پلاستیک قالب را بسته نگه می دارد. فشار زیاد یا خیلی کم می تواند باعث مشکلات کیفی شود. فشار بیش از حد یا کم نیز می تواند باعث چشمک زدن شود ، جایی که مواد اضافی در لبه قطعه ظاهر می شود. فشار همچنین بر ویسکوزیته پلاستیک مورد استفاده در پروژه تأثیر می گذارد. شاخص جریان مذاب یا MFI اندازه گیری سهولت جریان مذاب یک پلیمر ترموپلاستیک است. ترکیبات پلاستیکی بر اساس فشار MFI متفاوت در برابر فشار واکنش نشان می دهند. هرچه MFI بیشتر باشد ، فشار مورد نیاز نیز بیشتر خواهد بود.

عامل دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد انواع مختلف ماشین های قالب گیری تزریقی موجود - هیدرولیکی ، برقی و ترکیبی است.

چه مقدار فشار لازم است؟

هنگام تعیین اندازه مطبوعات ، عوامل زیادی در نظر گرفته می شوند. اندازه قطعه ، پلیمر مورد استفاده و چیزی به نام ضریب ایمنی. ضریب ایمنی یک بافر درصد عددی اضافی است که برای جلوگیری از نقص در قسمت نهایی به محاسبه اضافه می شود. برخی توصیه می کنند 10٪ اضافه کنید تا ضریب ایمنی فراهم شود. همانطور که قبلاً ذکر شد ، MFI (شاخص جریان ذوب) از ترکیب پلاستیکی نیز فشار مورد نیاز برای تولید قطعه را تحت تأثیر قرار می دهد. بسیاری از محاسبات شامل اندازه صفحه و همچنین قالب و اندازه قطعه است ، با این حال ، برای بدست آوردن برآورد از اندازه پرس مورد نیاز پروژه شما ، ما آن را حتی بیشتر ساده کرده ایم:

بسیاری از متخصصان تزریق پلاستیک از یک قانون کلی 2.5 برابر سطح مربع قطعه تولیدی استفاده می کنند. بنابراین ، اگر قطعه ای با 42 اینچ مربع داشته باشید ، به فشار مطبوع با 105 تن فشار احتیاج دارید. اگر 10٪ برای ضریب ایمنی اضافه کنید ، باید از پرس با حداقل 115 تن نیروی بستن استفاده کنید. اندازه فشار 120 تن می تواند محصول قالب تزریق پلاستیک شما را در خود جای دهد.

در پایان ، قالب تزریق پلاستیک شما تعیین می کند که کدام دستگاه برای پروژه شما مناسب تر است. پرسهای بزرگتر می توانند قالبهای بزرگتر و قالبهای چند حفره ای را در خود جای دهند که اغلب هزینه هر قطعه را کاهش می دهد. با این وجود قالب های بزرگتر گران ترند. انتخاب اندازه مطبوعات مناسب می تواند هزینه های اولیه ابزار و هزینه های تولید طولانی مدت را متعادل کند.

سخن پایانی

اگر سوال خاصی دارید ، لطفا دریغ نکنید با ما تماس بگیرید یا مستقیماً در مورد این پست نظر دهید. گروه پولاد در تجارت ماشین تزریق پلاستیک فعالیت می کند و ما به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماشین تزریق پلاستیک در کشور تبدیل شده ایم. ما با بیش از 800 ترکیب پلیمری در محصولاتی که شامل صنایع پزشکی ، غذایی و ساختمانی هستند ، تجربه داریم. از تخصص ما استفاده کنید و به ما اجازه دهید تا در پروژه بعدی خود به شما کمک کنیم.